EUROWEEK, medzinárodná spolupráca so školami v Čadci

euroweek raz

Od polovice apríla 2014 sme rozbehli na základných a stredných školách novú aktivitu - EUROWEEK. Jej cieľom je vytvoriť na škole počas dvoch až troch dní medzinárodný priestor. Všetci naši dobrovoľníci počas tohto času sú na škole a na rôznych hodinách so žiakmi diskutujú, prezentujú im, rozprávajú sa o svojich krajinách, o cudzích jayzkoch. Prvá škola, ktorú sme navštívili bolo Gymnázium v Čadci, potom ZŠ Komenského, ZŠ Žarec, ZŠ Rázusova, Cirkevná stredná škola v Čadci a zatiaľ posledný EUROWEEK nás čaká na Základnej škole na Klokočove. Deti a študenti majú možnosť sa stretnúť s Brianom a Philipom z Kene, s Jayom z Číny, s Josuem z Kostariky, s Olou z Ruska, s Isou z Nemecka a s Reou z Indonézie.

 

A tu aj trošku EUROWEEK obrazom

euroweekeuroweek gymnaziumeuroweek gymnazium1euroweek komenskehoeuroweek komenskeho2euroweek komenskeho 3euroweek razeuroweek zarec

 

AKTUALITY

Informačné stretnutie o EDS

 

27.9. o 10:00

 

Každý, kto uvažujete o tom, že sa stanete dobrovoľníkom, príďte na stretnutie a získate podrobné informácie o EDS a aktuálnych projektoch všade vo svete. Teraz napr. o projektoch vo Fínsku, na Islande, v Indonézii, v Portugalsku, v Španielsku, v Rakúsku, vo Švajčiarsku a iné.

 

KERIC na facebooku

 

Podrobnosti o našich akciách nájdete aj na facebookovej KERIC stránke

ICYE logo original maleeurodeskkysuce-online